E-mailomcnfuruide@gmail.com

Kontaktuj nás+8613608688156

Hľadať

Použitie drôtu pružiny ventilu

Feb 03, 2020

Ventilové pružiny


Vo všetkých pružinových produktoch ako ventilová pružina sú požiadavky na materiál prísnejšie, najmä vysoké namáhanie a tvarovaná časť ventilovej pružiny na materiálové požiadavky sú takmer tvrdé:


Vysoká pevnosť: pevnosť v ťahu 2000 MPa.


Vynikajúca kvalita povrchu: povrch nesmie dokončiť dekarbonizáciu, polovica hlbokej hĺbky dekarbonizácie nie viac ako 0,5% priemeru drôtu, hĺbka defektu povrchu najviac 40 mikrónov, aby sa splnili požiadavky oceľového drôtu v procese obrábanie, povrchový peeling a dvomi spôsobmi (detekciou chýb typu vírivý prúd a rotačným vírivým prúdom, automatického rozstrekovania loga vadných častí).


Mimoriadna čistota: inklúzie oxidov a sulfidov sú až do stupňa 0 a musí sa kontrolovať obsah kyslíka a dusíka, ako aj medi, hliníka a titánu v materiáloch. Výroba ocele s ventilovou pružinou musí byť preto kontrolovaná zo zdroja tavenia.


Dobrý anti-relaxačný výkon: ventilová pružina musí byť v prevádzke po dlhú dobu pri 120 ~ 150 ℃ s útlmom zaťaženia menším ako 5%.


Rovnomernosť pevnosti: pevnosť rovnakého rozdielu materiálu disku nie je vyššia ako 140 MPa, materiály tvarovaného prierezu, ako napríklad oválny prierez zakrivenia rôznych kruhov dotyčnice, eliptický prierez dĺžky a dĺžky osi, majú osobitné požiadavky. ,