E-mailomcnfuruide@gmail.com

Kontaktuj nás+8613608688156

Hľadať

GB / T4358-1995>

Oct 13, 2017


Drôt dodané podľa tejto normy je primárne určený pre použitie vo výrobe dynamické springs pôsobiacich v rôznych podmienkach stres. Podľa jar pracovný stres, oceľový drôt je rozdelená do troch skupín: skupina E je vhodná pre stredne stresu dynamická jar, skupina F je vhodný pre dynamické jar vysokým napätím, skupina G je vhodný pre vysoké únava život dynamické jar. Produkt drôt skontrolujte pevnosť v ťahu, zmena, navíjanie, ohýbanie a decarbonization päť funkčných usmernenia spoločné štandardné mechanické funkcie ako je uvedené v tabuľke 5. Kľúčové slová uhlíka oceľového pružinového drôtu pre dôležité použitie GB / T4358-1995

Popis/kontrol:

① Φ ≤ 4,0 mm oceľový drôt sa rovná priemeru vretena tyč, Φ ≥ 4,0 mm oceľový drôt v valcovaného drôtu priemer 2 × stočený 5 kôl, žiadne praskliny alebo zlomené.

② Φ ≤ 1,0 mm oceľového drôtu ohýbanie skúšobnej vzorky na oblúku R na smer ohýbania 900, ohýbanie bez prasklín alebo rozbité, Φ ≤ 4,0 mm, R = 5 mm; Φ > 4,0 mm, R = 10 mm.

③ G skupina oceľové decarburization vrstvu ≤ 1.0d%.

Pretože drôt dodávané podľa tohto štandardu sa používa na výrobu dynamickej springs v strednej a vysokej záťaži, je potrebné brať do úvahy limit únava a cyklovou životnosťou jar okrem hranicu vysokú elasticitu a vynikajúcu odolnosť politiky na tento účel, čistota ocele, nekovové miešanie obsah a obsah plynu obsah feritu a povrch decarburization titul si vyššia potreba. Je nutné používať elektrické vodiče na zlepšenie chemického zloženia valcovaného drôtu. P≤0.025%, S≤0.020%, Cr≤0.10%, Ni≤0.15% (0.12%), Cu ≤ 0,20%. V praxi výroby pre únavu číslo únava všeobecne Mn v high limit, E skupina vybraných 70 alebo 70Mn (72B), vybratá skupina F T8MnA alebo T9RtA, G skupina vybraných 65Mn (Mn je možné nastaviť na 0,9-1,2%) alebo 67B. Účelom znížiť obsah P, S v ocele, dopredu obsah Mn a výber podstatu pece je znížiť obsah nekovových ocele, zlepšiť tvar zmesi a znížiť obsah plynu, limit dopredu únava a tuk igue život. Bohaté na bezplatné feritové drôt mikroštruktúry sa bude viac robustný znížiť počet cyklovou životnosťou, podľa štandardnej dodávky oceľového drôtu, pred potrebu viesť kalením.

G skupina použitého pri výrobe prudkým vibráciám pri práci pružiny ventilu, cyklovou životnosťou potrebu vysoko, takže výber veľmi dobrá odolnosť proti 65Mn drôt, hoci pevnosť v ťahu je znížená, ale počet cyklovou životnosťou je istejšie drôtu. Povrch oceľového drôtu decarburization predstavujú feritové štruktúra vážne ovplyvniť funkciu únavy štandardnej skupine G drôtu na zvýšenie decarburization vrstvu inšpekcie, pravidlá celkom decarburization hĺbky nie viac ako 1,0% d, ale väčšie štandardné drôt (Φ > 4,0 mm) decarburization vrstva priviedol do tyče valcované drôty je ťažko úplne eliminovať, štandardná tvoria pravidlá: "potreba vyhovieť dopytu, zásobovanie decarburized vrstva nie je super priemer 1,5% d drôtu."