E-mailomcnfuruide@gmail.com

Kontaktuj nás+8613608688156

Hľadať

Metóda pre výrobu oceľového pružinového drôtu

Oct 12, 2017


Rôzne druhy oceľového pružinového drôtu majú odlišné výrobné postupy a spoločné charakteristiky sú, že oni vyžadujú určité sily, vysoká húževnatosť a dobrú cievka jar výkonnosti.

Proces tvorby rôznych pružinovej ocele drôty je takto:

Proces čerpania oceľového pružinového drôtu: (oceľový) drôt tyč - povrchová úprava - kreslenie (matrace drôtu sa dá použiť táto metóda)

Olovo uhasiť oceľového pružinového drôtu: viesť kúpeľ kalenie v špecifikácii stredného Uzemňovacia tyč alebo ťahanie za studena, potom povrchová úprava a drôt kreslenie.

Pozinkované oceľového pružinového drôtu: obyčajne v konečnej veľkosti horúce pokovovanie alebo galvanizácia, ale aj drôtený prút morenie, horúce dip po studenom kreslenie na určenú veľkosť.

Olej z tvrdeného oceľového pružinového drôtu: podľa potreby použitia uhlíkovej ocele alebo legovanej ocele, povrchová úprava a kreslenie na konečnej veľkosti po kalením a popúšťaním liečby, tento proces z oceľového drôtu s viac automobilový zavesenie jar a ventil jar, samozrejme, môžete použiť aj obyčajná pružina.

Povrchová úprava: všeobecne použitie kyseliny umývanie fosfátovanie, odstránenie oxidu listu, tvoriace fosfátovanie film; aj malý počet mechanické metódy používané na riešenie. Cieľom je splniť požiadavky studenej procesu kreslenie a získať hladký povrch. Pružina drôt vyžaduje vysoké cyklovou životnosťou, ako ventil jar drôt, drôt pre zvládanie liečby na odstránenie vodného kameňa, znížiť povrchové defekty, ak ocele môže brúsenie Sochorová, ale aj prospešné znížiť chyby.

Kreslenie: veľký vplyv kreslenie proces dokončený procesu kreslenie na výkon výrobku, všeobecne používajú povrchu celkové zníženie sadzby o 90% väčšie (pozri oblasti zníženie sadzby) kanál a menšie zníženie sadzby (asi 10% - 20%), v s cieľom zabezpečiť odolnosť výrobkov. Pre vysokú pevnosť oceľového pružinového drôtu, je potrebné kontrolovať teplotu výstupu každej oceľového drôtu pod 150 stupňov počas procesu kreslenie, s cieľom zabrániť oceľový drôt z reverznej krútenie v dôsledku kmeňa starnutím, ktorý je hlavný chybou oceľového drôtu šrotu. Preto je potrebné mať dobré mazanie a dostatočné chladenie počas čerpania a znížením teploty z oceľového drôtu prijatím menšie prejsť zníženie sadzby a kreslenie rýchlosť.

Tepelné spracovanie: jarný kúpeľ olova oceľového drôtu bežne používané ochladzovania Uhlíková oceľ, môžete získať veľmi jemné perlit (sorbit), sú prospešné pre zlepšenie hlbokého čerpania výkon a výkonnosť procesu jar, alternatívne fluidným lôžkom olova kúpeľ nie je len v niektorých malých priemer o uplatňovaní. Zliatiny ocele drôtu je zvyčajne liečená žíhaním, tak, že mikroštruktúry je vhodný pre kreslenie deformácie. Tepelné spracovanie drôtu z nehrdzavejúcej ocele je liečená solídne riešenie a účelom je zlepšiť štruktúru na uspokojenie potrieb čerpania. Olej ochladzovania sa používa na hotové oceľového drôtu. Indukčným ohrevom alebo plynu a palív ohrievacie pece je prijaté teplo oceľový drôt na teplotu austenitizing určitý čas a potom stredná teplota temperovanie po kalením. Hoci nominálne nazýva schladzovaním, kalenie vo vode je v podstate používa alebo kalenie vo vode s polymérne materiály sa používajú.