E-mailomcnfuruide@gmail.com

Kontaktuj nás+8613608688156

Hľadať

Olej kalenie - kalenie drôtené výrobky Úvod

Oct 12, 2017


Niektoré špeciálne drôtené výrobky v konečnom treba použiť v kalenie - kalenie štátu, tradičného prístupu je poskytovať ťahané za studena alebo žíhanom kovových výrobkov, oceľový drôt, nadväzujúce podniky sa zodpovedajúcich častí alebo komponentov, a potom kalením + oheň liečby, pevnosť a tuhosť spĺňajú požadované požiadavky po pôrode. Pretože veľkosť zložiek alebo komponentov, niekedy-meniace tvar, prináša finálneho tepelného spracovania pece líšia, bude nevyhnutne viesť k zvýšeniu výrobných nákladov, tepelné ošetrenie výkon sa zvýšil. Teraz postupne rozvinul: tvar nie je zložitý, tvarovateľná častí alebo komponentov s oceľového drôtu kalením + temperovanie preniesť do kovových výrobkov továrne, ktoré tvoria nový druh: kalenie - kalenie drôtu.

Profil

Olej kalenie - kalenie liečba: odkazuje na kresbu do konečnej veľkosti drôtu, kontinuálne pece pre kalením a popúšťaním liečby, prvý štart v peci nepretržité Kúrenie drôt na plný austenitizing teplotu, a potom získaný olej nádrž kalením martenzit, a potom prostredníctvom kontinuálne pece temperovanie získať požadovanú pevnosť a húževnatosť. Ropa kalenie - kalenie drôt rovinnosť je dobrá, mechanické vlastnosti jednotnosť, vyrobený z častí alebo komponentov až po nízke teploty eliminovať stres liečba, ktoré môžu byť použité priamo.

Kalenie - kalenie tepelné ošetrenie pece napätie linky zariadením, ohrievacie pece oleje, chladenie tank, temperovanie pece a výber z piatich častí. Bežne používané v carbon oceľového pružinového drôtu, zliatiny oceľového pružinového drôtu, elastické ihly handričkou drôt, legovanej ocele drôtu a martenzitická nerezová oceľ drôt a ostatné hotové tepelného spracovania, tepelné spracovanie po mikroštruktúry drôt je zvyčajne tvrdené martenzit, tvrdené sorbit, s vysokou pevnosťou (tvrdosť), vhodné húževnatosť a rovno ubytovacích zariadení.

Vopred kalenie liečba: je špeciálny olej kalenie - kalenie liečby, odkazuje drôt kreslenie rozmer hotového výrobku olej kalením liečby a potom podľa triedy a použitie a potom jedna alebo viacero Vysokoteplotné popúšťanie liečby, tak, aby drôt tvrdosť alebo pevnosť, spĺňa požiadavky zodpovedajúcej úrovni. Bežne používané v studenej práce die oceľového drôtu, horúcou die oceľového drôtu a plastové formy drôty a iné hotové tepelného spracovania. Pretože takéto oceľového drôtu a zliatiny prvky obsahu je vysoká, olej kalenie - kalenie musí prijať nejaký špeciálny proces opatrenia:

① s cieľom zabezpečiť úplné rozpustenie uhlíka a zliatina prvkov musíme zlepšiť austenitizing Kúrenie teplotu (niektoré až 1150 ℃) o predĺžení výdrže;

② kalené oceľové drôtené uchovávať veľké množstvo austenitu, s cieľom podporovať rozkladu zbytky pre zaistenie, že drôt na dosiahnutie požadovanej tvrdosti, musíte použiť metóda násobku popúšťania, temperovacie času než všeobecné temperovanie rozšíriť niekoľko časy až stovky krát.

③ všeobecné kalenie - kalenie liečby, účelom temperovanie je podporovať transformáciu martenzit martenzit, tvrdeného martenzit, tvrdeného sorbit alebo perlit, po kalenie ocele húževnatosť a plasticita výrazne zvýšiť, ale pevnosť v ťahu a tvrdosť musia mať iný rozsah poklesu. Vopred kalenie zaobchádzanie, temperovanie tiež má za cieľ podporu premeny štruktúry, ale tiež má zrážok kalenie efekt, Fe, Mn a legujúcich prvkov (Cr, Mo, Ti, V, W,, Al, atď), nitridom alebo intermetalické zlúčeniny (γ "a γ" "fáza) zrážky, drôt môže byť vykonané v húževnatosť a plasticity výrazne zlepšila v rovnakom čase, pevnosť v ťahu a tvrdosť sa významne znížili, alebo ešte lepšie.

Osobitných procesných požiadaviek určiť vopred odolné zariadenia a všeobecný (pružná oceľ) olej kalenie - kalenie vybavenia je veľmi odlišná: jar drôtu je zvyčajne používa kontinuálne pece pre schladzovaním - temperovanie liečby, kalenie pec maximálna teplota 900 ℃, maximálna teplota pece je 600 ℃ a pec dĺžka je relatívne krátka. Kalenie zaobchádzanie s kalením a popúšťaním zvyčajne použiť aj kontinuálne pece, ale maximálna teplota pece a pec dĺžka sú výrazne lepšie. V súčasnosti svetovo vyspelosť vopred kalenie pec, kalenie pece ℃ 1150 maximálna teplota, efektívne vykurovanie zóna dĺžka 22 m; efektívne vykurovanie zóna temperovanie pecí maximálna teplota 700 ℃, dĺžka 30m. Okrem toho, navíjač systému môžete použiť určité, nastaviteľné predpätia drôtu na zvýšiť odolnosť proti tečeniu a stresu relax odolnosti drôtu.

Vo všeobecnosti vopred kalenie pece môže byť použitý pre kalenie-kalenie olejom, ale olej kalenie-kalenie pec nemožno použiť pre pre-kalenie liečby. Väčší rozdiel je, že vopred kalenie liečby sa zvyčajne vykonáva na 2 alebo viac popúšťaním. Temperovanie výdrže sa počíta v hodinách a nemôže byť dokončená v kontinuálne pece. Je potrebné vykonávať pravidelné žíhanie pece. Konfigurácia rôznych špecifikácií cyklu plynovej ochrany žíhanie pece pre rozvoj a rozvoj takýchto drôtu položiť základy.