E-mailomcnfuruide@gmail.com

Kontaktuj nás+8613608688156

Hľadať

Spôsob výroby pružinového drôtu

Oct 11, 2017


Rôzne druhy pružinového oceľového drôtu majú rôzne výrobné metódy, ktoré vyžadujú určitú pevnosť, vysokú húževnatosť a dobrú vlastnosť zvitkov.

Postup pri použití rôznych pružinových drôtov je nasledujúci:

Proces prúdu pružinového oceľového drôtu: (oceľový) drôt - povrchová úprava - drôt - drôt (táto metóda môže byť použitá pre matrac drôtu)

Pružný drôt na ochladzovanie olova: kalenie oloveného kúpeľa v strednej špecifikácii veľkosti tyče alebo za studena, potom povrchová úprava a kreslenie.

Pružinový drôt pozinkovanej ocele: zvyčajne horúca doska alebo galvanické pokovovanie vo veľkosti hotového výrobku a studená ťahaná na stanovenú veľkosť pri použití horúcej platnej kyseliny.

Olejové kalenie pružinového drôtu: podľa potreby môže byť použitá uhlíková oceľ alebo legovaná oceľ, povrchová úprava a ťahanie za studena až po konečné rozmery po kalení popúšťania, technológia na pružinovej pružine a ventilovom pružinovom drôte používajú morer, obyčajný jar, samozrejme, môžu byť tiež použité.

Povrchová úprava: zvyčajne je fosfátovanie, odstránenie oxidu železa a tvorba fosfátového filmu.

Niektorým sa manipuluje mechanicky.

Cieľom je spĺňať požiadavky procesu zaťažovania za studena a získať hladký povrch.

Pre vysokú únavovú životnosť pružinového oceľového drôtu, ako napríklad ventilového pružinového oceľového drôtu, sa zaoberá spracovaním drôtených tyčí, redukciou povrchových chýb, ak sa oceľový mlyn brúsia na polotovare a zároveň vedie k znižovaniu chýb.

Kreslenie: proces hotového kreslenia, ktorý má veľký vplyv na výkonnosť výrobku, všeobecne používa približne 90% celkového celkového pomeru povrchovej plochy (pozri rýchlosť znižovania) a spôsob menšej rýchlosti degresie (asi 10% do 20%), aby sa zaistila húževnatosť výrobkov.

Pre vysoko pevný pružinový oceľový drôt by mal výkres kontrolovať export oceľového drôtu pre rozdielnu teplotu pod 150 ° C, aby sa zabránilo vzniku reverzného drôtu na vytváranie trhlín na starnutie kmeňov, je to hlavná porucha oceľového šrotu.

Z tohto dôvodu je potrebné mať dobré mazanie a dostatočné chladenie, čo môže pomôcť znížiť nárast teploty oceľového drôtu.

Tepelné spracovanie: proces zušľachťovania oceľového jadra z uhlíkovej ocele, ktorý sa bežne používa na získanie veľmi jemného perlitu (sorbitu), na zlepšenie hlbokého tažného výkonu a jarného účinku je prospešné, vírivé lôžko olovnatého kúpeľa nepodporuje alternatívny proces, v malom priemere.

Drôt z legovanej ocele je vo všeobecnosti žíhacím tepelným spracovaním, takže mikroštruktúra sa prispôsobuje deformácii výkresu.

Tepelné spracovanie drôtu z nehrdzavejúcej ocele sa spracuje s pevným roztokom a jeho účelom je zlepšiť tkanivo tak, aby vyhovovalo potrebám kresby.

Proces uhasovania oleja, ktorý sa používa v hotovom drôte pomocou indukčného ohrevu alebo plynu, vykurovacej pece na ohrev paliva, zohrieva drôt na teplotu austeniticnej teploty udržiavania tepla po určitú dobu, opäť po ochladení teplotného temperovania.

Napriek tomu, že kalenie ropy je známe, je všeobecne prijaté kalenie alebo vytvrdzovanie molekulárnych materiálov