E-mailomcnfuruide@gmail.com

Kontaktuj nás+8613608688156

Hľadať
Banner

Stručný popis požiadaviek na výkon oceľových drôtov

May 26, 2017

Pružinový oceľový drôt Požiadavky na výkon z pružinového oceľového drôtu. Pružina pri náraze, vibrácii alebo dlhodobom používaní napätia, takže požiadavky pružinového oceľového drôtu s vysokou pevnosťou v ťahu, pružným limitom, vysokou únavovou silou. V procese sa vyžaduje určitá pružnosť oceľového drôtu, ľahká oduhlička, kvalita povrchu atď. Uhlíkový oceľový drôt s uhlíkovým obsahom v WC v rozmedzí 0,6 až 0,9% vysoko kvalitnej uhlíkovej konštrukčnej ocele. Pružinový oceľový drôt z ľahkých zliatin je hlavne kremíková a mangánová oceľ, ich obsah uhlíka je o niečo nižší, najmä zvýšením obsahu kremíka Wsi na zlepšenie výkonu; okrem Ge, wolfrámu a zliatiny z vanádu. V posledných rokoch boli v kombinácii s prostriedkami Číny a v súlade s požiadavkami novej technológie pre dizajn automobilov a traktorov vyvinuté nové ocele ako bór, niób a molybdén na báze kremík-mangánovej ocele, aby sa predĺžila životnosť jar a zlepšenie kvality jari

Požiadavky na výkon:

Pružina oceľového drôtu Pružina pri náraze, vibrácii alebo dlhodobom používaní napätia, takže požiadavky pružinového oceľového drôtu s vysokou pevnosťou v ťahu, pružným limitom, vysokou únavovou silou. V procesných požiadavkách drôtu z pružinového drôtu je určitá vytvrditeľnosť, ľahká oduhlička, dobrá kvalita povrchu a iný uhlíkový pružný oceľový drôt, čo je obsah uhlíka v WC v rozmedzí 0,6 až 0,9% kvalitnej uhlíkovej konštrukčnej ocele. Pružinový oceľový drôt z ľahkých zliatin je hlavne kremíková a mangánová oceľ, ich obsah uhlíka je o niečo nižší, najmä zvýšením obsahu kremíka Wsi na zlepšenie výkonu; okrem Ge, wolfrámu a zliatiny z vanádu. V posledných rokoch boli v kombinácii s prostriedkami Číny a v súlade s požiadavkami novej technológie pre dizajn automobilov a traktorov vyvinuté nové ocele ako bór, niób a molybdén na báze kremík-mangánovej ocele, aby sa predĺžila životnosť jar a zlepšenie kvality jari

Všeobecným pružinovým drôtom možno použiť elektrickú pec, výrobu plochých pecí alebo konvertor kyslíka; kvalitné alebo majú špeciálne vlastnosti vysoko kvalitného pružinového oceľového drôtu, s elektrickou troskovou pecou alebo rafináciou vákuovej pece. Pružinový oceľový drôt v uhlíku, mangánu, kremíku a ďalších hlavných prvkov ustanovení úzkeho rozsahu, tavenie musí byť prísne kontrolované chemické zloženie. Obsah kremíka je vysoký, keď tvorba bublín a iných defektov, kovanie oceľovej tyče po valcovaní nie je ľahké na vytváranie bielych škvŕn. Preto musí byť tavenie surovín suché, snažte sa odstrániť plyn a inklúzie, ale tiež zabrániť prehriatiu roztavenej ocele.

Pružinový oceľový drôt Pružinový oceľový drôt v procese valcovania venovať osobitnú pozornosť oduhľovaniu a kvalite povrchu. Ocelové povrchové vážne oduhličenie, výrazne zníži medzu únavy ocele. Pre silikónové pružinové drôty, ako je 70Si3MnA, je potrebné dbať na to, aby sa zabránilo grafitizácii. Teplota počas práce za horúca by preto nemala byť príliš nízka (≥ 850 ° C), aby sa zabránilo tomu, že grafitizácia ľahšie vytvorí teplotný rozsah (650 až 800 ° C) zostane príliš dlho.

Potom, čo je pružina vytvorená vrúbkovaním, môže pružinový povrch vytvárať zvyškové tlakové napätie, aby sa vyrovnal časť pracovného namáhania na povrchovej vrstve, zabrániť tvorbe povrchových trhlín, čo môže výrazne zlepšiť medzu únavy pružiny.