E-mailomcnfuruide@gmail.com

Kontaktuj nás+8613608688156

Hľadať

CPC vytvára názor Xi Jinping na socializmus s čínskymi charakteristikami pre novú éru

Oct 19, 2017

Čínski komunisti, ktorých zastupuje hlavne Xi Jinping, vytvorili Xi Jinpingovu myšlienku o socializme s čínskymi charakteristikami pre novú éru.

"Myšlienka je najväčším vrcholom 19. národného kongresu Čínskej komunistickej strany (CPC) a historického príspevku k rozvoju strany," povedal Zhang Dejiang, keď sa pripojil k panelovej diskusii na kongrese, ktorý sa otvoril v stredu.

"Táto dôležitá myšlienka predstavuje najnovší úspech pri prispôsobovaní marxizmu čínskemu kontextu a je dôležitou súčasťou systému teórií socializmu s čínskymi charakteristikami," povedal Yu Zhengsheng, keď sa pripojil k ďalšej panelovej diskusii.

Liu Yunshan povedal, že nárast myslenia na vedúcu princíp strany má veľký politický, teoretický a praktický význam. Všetci členovia strany by mali študovať tvrdú "novú éru" Xiho z hľadiska jej historického zázemia, vedeckého systému a praktických požiadaviek.

Zhang, Yu a Liu sú všetci členovia Stáleho výboru politického úradu ústredného výboru CPC.

Myšlienka o socializme s čínskymi charakteristikami pre novú éru stavia a ďalej obohacuje marxizmus-leninizmus, myšlienku Mao Zedong Thought, teóriu Deng Xiaopinga, teóriu troch predstaviteľov a vedecký výhľad na rozvoj podľa správy Xi Jinpinga otvorenie kongresu.

V správe boli uvedené 14 základných zásad myšlienok, od zabezpečenia vedenia strany nad všetkými prácami k podpore budovania komunity so spoločnou budúcnosťou pre ľudstvo.

Xi predstavil v stredu ráno dvojstupňový plán, aby sa do polovice 21. storočia urobila Čína "veľkou modernou socialistickou krajinou".

Podľa nového plánu CPC v podstate realizuje socialistickú modernizáciu v prvej fáze od roku 2020 do roku 2035, kým Čína nevytvorí "veľkú modernú socialistickú krajinu", ktorá je "prosperujúca, silná, demokratická, kultúrne vyspelá, harmonická a krásna" po ďalších 15 rokov.

"Keď Čína vstúpi do novej éry, CPC musí napísať novú kapitolu marxizmu 21. storočia so širšou víziou na dosiahnutie cieľov stanovených na míľnikovom kongrese," povedal Chen Shuguang, profesor so stranickou školou ÚV KSČ.

Zhou Yezhong, viceprezident Wuhanskej univerzity a profesor práva, ktorý počul Xiho správu prostredníctvom živého vysielania, uviedol, že nová myšlienka prináša chápaniu socializmu s čínskymi charakteristikami na novú výšku a stáva sa novou stranou časov.

"Základný štatút a autorita Xi Jinpinga, generálneho tajomníka ústredného výboru CPC, musí byť pevne zabezpečená," povedal delegát kongresu Pei Chunliang.