E-mailomcnfuruide@gmail.com

Kontaktuj nás+8613608688156

Hľadať
Banner

Podrobné poznatky o oceľových drôtoch

Jun 28, 2017

Podrobné poznatky o oceľových drôtoch
Ohybné lano z viacnásobných alebo viacnásobných drôtov sa používa v manipulačnom zariadení na zdvíhanie, ťahanie, ťahanie a prenášanie. Pružinový oceľový drôt s vysokou pevnosťou, nízkou hmotnosťou, pracuje hladko, nie je ľahké náhle zlomiť celý koreň, spoľahlivé, bežne používané Dainan nehrdzavejúcej ocele - nerezovej pružiny ocele továrenskej výroby z pozinkovaného oceľového drôtu z ocele, nerezovej ocele Oceľové pružiny a tak ďalej ,
Pružinový oceľový drôt otáčaním úrovne je možné rozdeliť na jedno-vinutie, dvojité vinutie a trojvinutie
① jednoduché lano: množstvom jemného drôtu okolo kovového jadra vyrobeného zo skrútenej, zlej pružnosti, opakované ohýbanie ľahko opotrebiteľné zlomené, používané predovšetkým na nepohybnutie napínacieho kábla.
② dvojité lano: drôtom skrúteným do akcií a potom drôtom okolo lana otočeného do lana. Bežne používaným jadrom pre jadrovú prevádzku s vysokou teplotou je vhodný azbestový jadro alebo mäkký oceľový drôt zakrútený do kovového jadra. Lanko pred lanom potiahnutým olejom môže znížiť trenie medzi drôtom spôsobeným poškodením. Dvojité laná sú flexibilné, ľahko sa vyrábajú, najpoužívanejšie.
③ tri okolo lana: zdvojnásobiť lano a potom okolo dvojité skrútené lano skrútené do lana, flexibilné; ale výroba zložitejšie, a drôt je príliš tenký, ľahko sa nosí, je zriedka používa. Pružina oceľového drôtu okolo smeru navíjania okolo a okolo dvoch. Drôt je skrútený do rovnakého smeru ako skrútenie prameňa. Kontakt medzi drôtom a pružinou je lepší, pružnosť je tiež dobrá, životnosť je dlhá, ale je tendencia zvrátiť uvoľnenie a nemala by sa používať ako zdvíhacie lano na zdvíhanie voľného konca , Môže byť použitý ako pevný vodič Lano alebo ťažné lano pri zdvíhaní linky. Drôt je skrútený do prameňa a krútenie sa skrúti do lana. Pružinový oceľový drôt sa nedá ľahko otáčať voľne, široko používaný pri zdvíhacích operáciách.
Pružinový oceľový drôt môže byť tiež rozdelený do troch druhov kontaktov, lineového kontaktu alebo tvárového kontaktu kontaktným stavom medzi každým drôtom v zásobe.
① bod kontaktu s pružinovým oceľovým drôtom: drôt v drôte má rovnaký priemer. Aby sa hrúbka drôtu rovnomerne rozložila, každá vrstva drvenia drôtu po špirálovom uhle je zhruba rovnaká, ale rozsah rozstupu sklonu, takže vnútorný a vonkajší drôt sa krížili navzájom, bol bodový kontaktný stav.
② drôtový kontakt s pružinovým oceľovým drôtom: prameň v každej vrstve drôtu sa otáča rovnakou vzdialenosťou, vnútorný a vonkajší kontakt drôtu medzi sebou v špirálovej línii, stav kontaktu línie. Výkon pružného oceľového drôtu s drôteným kontaktom je oveľa lepší ako funkcia bodového kontaktu, takže je široko používaný.
③ utesnený pružinový oceľový drôt: povrchový kontakt s lanom, vonkajšia vrstva z oceľového drôtu B, povrch je hladký, má dobrú odolnosť proti opotrebovaniu a rovnaký priemer ostatných typov oceľových drôtov z pružinovej ocele v porovnaní s pevnosťou v ťahu a môže Pochopte bočný tlak, ale flexibilita je slabá, proces je zložitý, vysoké výrobné náklady, často používané ako nosné káble, ako sú káblové žeriavy a kábel antény.
Prierez jarnej ocele okrem kruhových akcií obsahuje trojuholníkové akcie, oválne podiely a ploché akcie a iné špeciálne akcie. V porovnaní s okrúhlym tanierom majú vyššiu pevnosť, s výkonom v kontakte s navíjacími valcami alebo kladkami, dlhá životnosť, ale výroba je zložitejšia.
Oceľový drôt vyrobený z vysoko kvalitnej uhlíkovej ocele môže po opakovanom ťahaní za studena a tepelnom spracovaní dosiahnuť vysokú pevnosť. Mokré alebo otvorené prostredie a iné pracoviská môžu byť pozinkované oceľové drôty skrútené do pružného oceľového drôtu, aby sa zvýšil výkon proti hrdzi.
Pružinové oceľové drôty v priemyselných krajinách sú štandardnými výrobkami podľa potreby výberu svojho priemeru, čísla lana, počtu ocelí na prameň, pevnosti v ťahu a primeraného bezpečnostného faktora, jeho špecifikácie nájdete v príslušnej príručke. Okrem opotrebovania vonkajšieho drôtu sa pružinový oceľový drôt postupne rozbije opakovaným ohnutím kladky a cievky, takže pomer priemeru kladky alebo cievky k pružinovému oceľovému drôtu je dôležitým faktorom určenie životnosti pružného oceľového drôtu. Pomer je veľký, ohybové zaťaženie ocele je malé, dlhá životnosť, ale telo je obrovské. Musí byť založené na použití príležitostí na určenie vhodného pomeru. Opotrebenie povrchovej vrstvy pružinového oceľového drôtu sa vyradí, ak počet závitov prekročí špecifikovanú hodnotu.