E-mailomcnfuruide@gmail.com

Kontaktuj nás+8613608688156

Hľadať
Banner

Profesionálna analýza technológie tepelnej úpravy pre oceľové drôty Spring

Jun 13, 2017

Profesionálna analýza technológie tepelného spracovania pre oceľové drôty
S cieľom zlepšiť výkon Spring Steel Wire, teraz ľudia prichádzajú s rôznymi spôsobmi je dosiahnuť určitý účinok. V tomto príspevku sa diskutujeme o rôznych formovacích metódach tepelného spracovania pružinového drôtu.
Metóda koreňového formovania Výroba pružinového oceľového drôtu sa dá rozdeliť na dva typy: tvarovanie za studena a tvarovanie za tepla (známe aj ako spevnenie po lisovaní a spevnení po lisovaní).
1. Tepelné spracovanie pružinového drôtu na tvarovanie za studena
Pre malé pružiny, ako je priemer drôtu menší ako 8 mm pod spirálovou pružinou alebo pásikom z pružinovej ocele atď., Sa môže po tvarovaní za studena valcované tvarovaním za studena posilniť tepelné spracovanie alebo deformácia za studena. Oceľový drôt ťahaný za studena má vysokú pevnosť, čo je použitie deformácie ocele ťahanej za studena, ktorá spôsobuje tvrdnutie a spracovanie. Ťažený pružinový drôt podľa svojej odlišnej technológie možno rozdeliť do troch rôznych situácií:
(1) olovnatý kúpeľ izotermický kalenie oceľového drôtu ťahaného za studena. To znamená, že prvá studená zmes, ktorá bola nakreslená na určitú veľkosť, v ohrievanom na austeničné a 450 až 550 ° olovom kúpeli v izotermickom kalení bola jemne vločková perlitová organizácia a potom bola opakovane za studena ťahaná na požadovaný priemer. Úpravou množstva uhlíkovej ocele a premennej za studena (typ premenlivej až na 85 ~ 90%), na vysokú pevnosť a určitý plastový pružinový drôt. Toto vedenie ochladzovania drôt je v skutočnosti deformácia tepelné spracovanie, to znamená, že perlit sa zmeniť po deformácii, môže spôsobiť pevnosť drôtu asi 3000MPa.
(2) oceľový drôt ťahaný za studena. Tento oceľový drôt je predovšetkým zosilnený deformáciou za studena, ale s oloveným ochladzovaním za studena ťahaného drôtu je iný, je to v strede procesu za studena pridaním 680 stupňového stredného sféroidného žíhania a zlepšenie plastov, takže drôt môže pokračovanie v studenej práci Požadovaná konečná veľkosť je nižšia ako pevnosť oceľového drôtu ťahaného za studena. Drôt z drôteného drôtu 丨 Shandong Pružina z oceľového drôtu 丨 pozinkovaný pružinový drôt drôt 丨 výrobca drôtu 丨 Shanda Wire & Wire Products Co, Ltd
(3) ochladzovanie a temperovanie oceľového drôtu: tento drôt je za studena nakreslený na konečnú veľkosť a potom zhoršený temperovaním popúšťania na zosilnenie a nakoniec tvárnením za studena. Nevýhodou tohto vylepšenia je to, že proces je zložitejší a nižší ako pevnosť oceľového drôtu ťahaného za studena.
Tieto tri druhy metód na spevnenie oceľového drôtu v tvarovaní za studena sa musia pridať po nízkoteplotnom temperovacom procese, teplote temperovania od 250 do 300 ° C, s dobou temperovania 1 hodinu. Cieľom nízkoteplotného temperovania je odstrániť stres, stabilizovať veľkosť a zvýšiť hranicu pružnosti. V praxi sa zistilo, že medza pružnosti oceľového drôtu, ktorá bola zosilnená po valcovaní za studena, nie je vysoká, pretože tvárnenie za studena bude ľahké zvyšovať počet chýb a kvôli účinku plastickej deformácie spôsobené balíkom. Takže po odlievaní za studena musí byť odlievanie nízkou teplotou, spôsobuje proces viacerých zmien, zlepší sa limit pružnosti.
2. Tepelné spracovanie tepelne tvarovaných pružín
Tvarovaciu pružinu je všeobecne kombinovaná s kalením a tvarovaním za tepla, to znamená, že teplota vykurovania je mierne vyššia ako teplota ochladzovania, zahrievanie a potom tvárnenie za tepla a potom sa používa kalenie odpadového tepla a nakoniec 350 až 450 stupňov v temperovacom temperovaní, Štruktúra karosérie. Ide o proces deformácie tepelného spracovania, môže účinne zlepšiť medzu elasticity a únavovú životnosť. Všeobecná autá na veľkej doske pružiny sa používajú túto metódu. U neutrálnych vinutých pružín je tiež možné tvarovať za studena a následne kalenie a temperovanie spracovania.
Aby sa plne zohľadnil výkonový potenciál pružinového drôtu, mali by sa pri tepelnom spracovaní pružiny uviesť tieto tri body: pružinové drôtové vlákno 丨 pružinový drôt 丨 pozinkovaný pružinový drôt 丨 drôtový dodávateľ 丨 výrobca drôtu
(1) Pružinové oceľové drôty prevažne silikónovej mangánovej ocele, kremík na podporu úlohy oduhličenia, mangán má úlohu podporovať rast zrna. Povrchové oduhličenie a rast zrna vojenskej justovej únavovej sily sa značne znížili, takže teplota vykurovania, čas ohrevu a vykurovacie médium by mali byť opatrné pri výbere a kontrole. Ako napríklad rýchle ohrievanie soľnou pecou a zahrievanie v ochrannej atmosfére. Po ochladení sa má čo najskôr zmierniť, aby sa zabránilo vzniku oneskoreného zlomeniny.
(2) temperačná teplota je všeobecne 350 až 450 stupňov. Ak je povrch ocele v dobrom stave (napr. Brúsenie), mal by sa použiť nízkoteplotné temperovanie; druhá môže byť použitá na obmedzenie teplotného temperovania na zlepšenie húževnatosti ocele, aby sa znížila citlivosť povrchových chýb.