E-mailomcnfuruide@gmail.com

Kontaktuj nás+8613608688156

Hľadať
Banner

Niekoľko faktorov, ktoré ovplyvňujú silu Jarná únava

Sep 23, 2017


1. na zlepšenie únavy sily pružiny, medze klzu materiálu na jar by sa mala zlepšiť a medze klzu materiálu by sa mala zlepšiť. Použitie výnosu silu a pevnosť pomer vysoká materiálu. Pre rovnaký materiál, jemnozrnnej štruktúry má vyššiu medze klzu ako štruktúra zrna.

2 Maximálne namáhanie povrchu štátu dochádza v povrchu materiálu, jar, takže kvalitu povrchu jar má veľký vplyv na intenzitu únava. Pramene v koľajových, kreslenie a koľajových proces spôsobený praskliny, chyby a jazvy a iné chyby sú často spôsobené Jarná únava zlomenina dôvodov.

Menšiu drsnosť povrchu materiálu, menší stres koncentrácia, vyššia sila únava. Vplyv drsnosti povrchu na únavu Limit. Drsnosť povrchu zvyšuje limit únava znižuje. V prípade rovnakej drsnosť, stupeň únavy limit rôzne druhy ocele a rôzne metódy, valcovanie sa tiež líši, studenú jar, je menej ako horúce vinutej pružiny. Pretože ocele horúce vinutá pružina a jeho tepelného spracovania, Kúrenie, kvôli oxidácii jar materiál povrchu hrubý a produkovať decarburization jav, čo znižuje únavu sila pružiny.

Povrchu materiálu, brúsenie, tlak, strieľal odstrel a valivé a tak ďalej. Môžete zlepšiť únava silu pružiny.

3. väčšia veľkosť veľkosť efekt materiálu, tým väčšia je pravdepodobnosť chyby spôsobené rôznymi studena a tepelné spracovanie procesov a väčšia pravdepodobnosť povrchové defekty, ktoré môžu viesť k zníženiu únavy výkon. Preto účinok veľkosti účinku je zohľadnený pri výpočte únava silu pružiny.

4. hutnícky vady metalurgické vady označovať nekovových inklúzií, bubliny, segregácie prvkov, materiálov, a tak ďalej. Prítomné na povrchu inklúzií sú stresu koncentrácie zdrojov, ktoré môžu spôsobiť predčasnej únave trhliny medzi inklúzií a matrix rozhranie. Vákuové tavenia, vákuové liatie a iné opatrenia, môže výrazne zlepšiť kvalitu ocele.

5. korózia media jar žieravé stredné práce kvôli povrchu rozeštvávání alebo povrchu zrna hranice korózii a stať zdrojom únavy, pod vplyv stresu bude postupne rozširovať a viesť k lomu. Napríklad na jar ocele pracuje v sladkej vode, únava limit je len 10% až 25% vzduchu. Vplyv korózia na únavu sila pružiny súvisí nielen koľkokrát jar sa podrobí premenlivé zaťaženia, ale aj pracovného života. Preto pri výpočte jar korózii, pracovného života by malo brať do úvahy.

V prípade korózie v podmienkach jari, s cieľom zabezpečiť jeho únavu silu, môžete použitie korózii odolnosť materiálov, napríklad z nerezovej ocele, neželezných kovov alebo povrchu plus ochranné vrstvy, ako je povrchová úprava, oxidácia, sprej, maľovať a tak ďalej. Prax ukazuje, že kadmium môže výrazne zlepšiť únava limit na jar.

6. únava silu teplota uhlíkovej ocele znižuje z izbovej teplote do 120 ° C, od 120 ° C do 350 ° C a stúpa nad 350 ° C. Neexistuje žiadny limit únavy pri vysokých teplotách. V podmienkach vysokej teploty práce jar, zvážiť použitie žiaruvzdornej ocele. Pri izbovej teplote do izbovej teploty, sa zvýšil limit únava z ocele.