E-mailomcnfuruide@gmail.com

Kontaktuj nás+8613608688156

Hľadať

Tvarovaný pružinový oceľový drôt charakteristiky použitia

Aug 29, 2017

Tvarované pružiny oceľového drôtu charakteristiky použitia
Tvarovaný pružinový oceľový drôt používaný v elastickom rozmedzí, po vyložení by mal byť obnovený do pôvodnej polohy, plastickejšia deformácia menšie, tým lepšie, takže drôt by mal mať vysoký elastický limit, medzu pevnosti a pevnosť v ťahu. Čím vyšší je pomer ohybu, tým bližšie je medza pružnosti na pevnosť v ťahu, a tým väčšie využitie sily, tým silnejšia je elasticita vytvorenej pružiny.
Tvarovaný pružinový oceľový drôt sa spolieha na elastickú deformáciu, ktorá absorbuje energiu nárazu, takže tvar pružinového drôtu nemusí mať vysokú plasticitu, ale aspoň musí niesť tvar pružinovej ocele tvoriacej plast a dostatočne odoláva vplyv energetickej húževnatosti.
Tvarovaný pružinový oceľový drôt je zvyčajne vystavený pôsobeniu striedavej stresovej dlhodobej práce, takže má veľmi vysokú hranicu únavy a dobrú odolnosť voči tečeniu a proti oddychu.
V špecifickom prostredí použitom v pružinovom drôte bude mať drôt niektoré špeciálne požiadavky, ako napríklad: korozívne médiá používané v pružinovom drôte, musia mať dobrú odolnosť proti korózii. Presné nástroje používané na pružinovom drôte by mali mať dlhodobú stabilitu a citlivosť, teplotný koeficient je malý, vysoký faktor kvality, efekt je malý, modul pružnosti musí byť konštantný. Pri vysokých teplotách v tvare pružného oceľového drôtu môže vyžadovať vysokú teplotu stále dostatočnú pružnosť a dobrú odolnosť proti tečeniu a tak ďalej.
Okrem toho by sa mal tiež považovať za proces Tvorba tvaru pružného oceľového drôtu a proces tepelného spracovania. Pružinový oceľový drôt vyvrtnutý za studena a oteruvzdorný a temperovaný pružinový oceľový drôt sa dodávajú v stave oceľového drôtu priamo okolo tvarovaného pružinového oceľového drôtu, tvarovaného pružinového oceľového drôtu po vytvorení napätia na riešenie priameho použitia napätia. Pevnosť v ťahu pružinového drôtu za studena je o niečo vyššia ako pevnosť zatiahnutého a temperovaného drôtu. Veľkokapacitná studená ťahová oceľová drôtová pružnosť je príliš veľká, okolo pružného drôtu je veľmi ťažké, takže používanie špecifikácií pružinového drôtu za studena, ktoré sú všeobecne menšie ako 8,0 mm, tvrdenie oleja a popúšťanie špecifikácií oceľového drôtu všeobecne menej ako 13,0 mm. V skutočnosti je priemer 13,0 mm pružinového oceľového drôtu a viac použitie ľahko ťahaného štátneho tvaru pružinového oceľového drôtu, ktorý je za studena ťahaný po systéme po použití kalení a temperovania. Drôt s priemerom väčšou ako 15,0 mm sa vyrába procesom vykurovania a navíjania.
Rôzne druhy tvarovaných pružinových oceľových drôtov majú rôzne výrobné metódy, spoločné znaky sú potrebné s určitou pevnosťou, vysokou húževnatosťou a dobrým výkonom vinutej pružiny.
Bežne používané v rôznych výrobných metódach tvaru pružného oceľového drôtu sú tieto:
Závitová technológia pružinového drôtu: oceľový drôt - povrchová úprava - kresba (tento spôsob môže byť použitý na matracový drôt)
Olovený oceľový drôt s oloveným ochladením: veľkosť drôtovej tyče alebo za studena ťahaný uprostred špecifikácií na kalenie oloveného kúpeľa a potom povrchová úprava a kreslenie.
Galvanizovaný oceľový pružinový drôt: zvyčajne vo veľkosti hotového výrobku pre žiaru alebo pokovovanie, ale aj použitie drôtených tyčí po pokovovaní za tepla na požadovanú veľkosť.
Olejové ochladzovanie pružinového oceľového drôtu: podľa potreby možno použiť uhlíková oceľ alebo legovanú oceľ, povrchovú úpravu a za studena ťahanú na hotový výrobok po kalení a temperovaní, tento proces v závesnom a pružinovom ventile vozidla s viac, obyčajným tvarom Pružné oceľové drôty možno samozrejme tiež použiť.
Povrchová úprava: všeobecné použitie moriaceho fosfátu, odstránenie kože oxidu železa, tvorba fosfátového filmu; existuje niekoľko mechanických metód. Účelom je splnenie požiadaviek procesu spracovania za studena, prístupu k hladkému povrchu. Pri požiadavkách na vysokú únavovú životnosť pružinového pružinového oceľového drôtu, ako je pružinový oceľový drôt, by sa drôtené tyče mali ošetrovať lúpanou pokožkou, aby sa znížili povrchové chyby, ak sa oceľ môže vykonávať na polotovare, ale tiež pomôcť znížiť nedostatky.
Kreslenie: Výkres hotového výrobku má veľký vplyv na výkonnosť výrobku. Všeobecne platí, že celkový pomer redukcie asi 90% (pozri pomer znižovania plochy) a menšia priepustnosť (asi 10% 20%) na zaistenie húževnatosti produktu. Pre vysoko-pevný pružinový oceľový drôt, ťahať drôt by mal byť riadený pri výstupe teplota menej ako 150 ° C, aby sa zabránilo napätiu v dôsledku napätia spôsobené torznými trhliny, čo je spôsobené hlavnými poruchami oceľového drôtu šrotu. Z tohto dôvodu musí byť nákres dobre namazaný a dostatočne chladený, s menšou rýchlosťou znižovania rýchlosti a rýchlosťou ťahania, aby sa znížil nárast teploty drôtu.
Tepelné spracovanie: oceľový drôt z uhlíkovej ocele bežne používaný proces ochladzovania olovnatého kúpeľa, môže byť veľmi malá perlitová štruktúra (sorbit), pre zlepšenie hĺbky výkresovej výkonnosti a tvar pružinového drôtu sú užitočné, olovnatý kúpeľ alternatívny proces fluidizácie Bed nebol povýšený , iba v malom priemere aplikácie. Zliatina drôtu všeobecne používa žíhanie tepelné ošetrenie, aby sa mikroštruktúra prispôsobiť kreslenie deformácie. Tepelné spracovanie drôtu z nehrdzavejúcej ocele sa spracováva spracovaním roztoku a jeho cieľom je zlepšiť organizáciu tak, aby vyhovovala potrebám kreslenia. Olejové kalenie používané v hotovom oceľovom drôte, použitie indukčného ohrevu alebo plynu, vykurovacej pece, drôt ohrievaný na austenitačnú teplotu po určitú dobu, kalenie a potom temperovanie teploty. Hoci sa názov nazýva olejové kalenie, ide v podstate o kalenie vody alebo o kalenie vody s vysokou molekulovou hmotnosťou