E-mailomcnfuruide@gmail.com

Kontaktuj nás+8613608688156

Hľadať
Banner

Pružinové ocele materiál by mal mať výkon

Oct 17, 2017

1) vysokú pevnosť: s cieľom zlepšiť schopnosť únava odpor a anti relax jar, jar materiál by mal mať určité medze klzu, s a medze e, predovšetkým vysokou výťažnosťou pomer síl (S / B). V všeobecné, medze materiálu a medze klzu úmerná jar dizajnu a výroby je vždy dúfať, že materiál s vysokou výťažnosťou silu a medza pevnosti v ťahu jar materiály B a S sú relatívne blízko k výnosu sily, ako studený ťahané uhlíkovej ocele drôtu je asi S sigma sigma B 90%. Pevnosť v ťahu je ľahšie merať, ako medza klzu, pevnosť v ťahu je zabezpečené v dodávky materiálov, takže pevnosť sa všeobecne používa ako základ pre návrh a výrobu. Ale pevnosť materiálu nie je vyššie, tým lepšie, vysoká pevnosť zníži plasticity a húževnatosť materiálu, zvýšiť krehkosť sklon. Pevnosť v ťahu materiálu súvisí jeho chemické zloženie, mikroštruktúry, tepelné spracovanie, studená práce (kreslenie alebo valcovanie) stupeň a ďalšie posilnenie procesy. Pevnosť v ťahu a únava silu majú určitý vzťah. Ak je materiál sigma B pod 1600Mpa, jeho únavu sila sa zvyšuje s zvýšenie pevnosti v ťahu. Vzťah medzi únavy silu a pevnosť materiálov na sledovanie je: O -1 = (0,35 ~ 0,55) B (sigma Sigma -1 materiál v sile symetrické cyklu (napr. striedanie zaťaženia) únava).

(2) dobrá plasticita a húževnatosť: v procese výroby jar, materiálne potreby podrobiť rôznym stupňom spracovania deformácie, takže materiál má určité plasticity. Napríklad háčik krúžok a torzné ramena s tvarovo zložitých preťahovanie a krútenie jari, keď polomer zakrivenia je veľmi malá, jar materiál môže nie crack, zložiť a ostatné chyby pri spracovaní, navíjanie alebo razenie, ohýbanie, tvárnenie. V rovnakom čase, jar by mali mať dobrú húževnatosť pod vplyv zaťaženia alebo premenné zaťaženie, tak, že životnosť jar môžete samozrejme lepšie.

3) vynikajúce štátu a únava vlastnosti povrchu jarné práce povrch pod maximálnou stres a únava zlyhanie často spúšťajú z povrchu drôtu, jar používané na dôležitých príležitostiach, ako je auto motora ventil jar všeobecné požiadavky únava život 2.3 * 107 ~ 3 * 107 krát, high-end auta zavesenie na jar 2 x 106 až 5 x 106, alebo aj dlhšie cyklovou životnosťou, ktorý robil veľmi vysoké nároky na únavu vlastnosti materiálov. Existuje mnoho faktorov, ktoré ovplyvňujú únavu vlastností materiálov, ako je chemické zloženie, tvrdosti, čistoty z ocele, povrch kvalitu a Metalografická štruktúry, atď., najmä kvalitu povrchu materiálov. Povrchové defekty, ako sú praskliny, záhyby, váhy, korózii, jamy, škrabance a odsadenie, sú ľahko spôsobiť stres koncentrácia v procese jar. Umiestnenie stresu koncentrácie je často zdroji únavu spôsobuje únavu zlyhania. Únava je ľahko dochádza najprv na povrchu decarburization. Preto je dôležitá kvalita index prísne kontrolovať hĺbku decarburization vrstvu. S cieľom zlepšiť kvalitu povrchu jar materiálu, povrchu materiálu môžu byť leštené alebo leštené. Peeling z povrchu vrstvy materiálu podľa peeling proces pred drôt Kreslenie môžete odstrániť väčšinu povrchové defekty. Tepelne ošetrené alebo vákuové tepelné spracovanie možno zabrániť povrchu decarburization a oxidácii počas jari tepelného spracovania.

4) precízne prísne: mnoho jar má vyššie požiadavky na presnosť zaťaženie, ako ventil jar zaťaženie odchýlka nepresiahne špecifikovanému zaťaženiu od 5% do 6%, ťažné a tlačné pružiny ako príklad pomocou okrúhly oceľový drôt, oceľové priemer drôtu, ak odchýlka je 1%, zaťaženie bude vyrábať odchýlka okolo 4%. Preto prísne rozmerovú presnosť je tiež veľmi dôležité zabezpečiť kvalitu jar.

5) dobré vyrovnanosť: požiadavka na vyrovnanosť materiálu znamená, že chemické zloženie, mechanické vlastnosti, veľkosť odchýlka a ďalšie ukazovatele materiálu vyžadujú jednotné a stabilnej konzistencie. Ak materiál výkon je nekonzistentné, prinesie veľké ťažkosti s výrobou jar, výsledkom Geometrické rozmery výrobku, tvrdosť, zaťaženie a iné parametre diskrétny, vážne nehomogénnosti dokonca spôsobiť odpadu.

6) na splnenie výkonnostných požiadaviek na jar ocele musia mať vynikajúcu kvalitu hutnícky, vrátane chemického zloženia, prísnu kontrolu o vysokej čistoty, nízke nečistôt, nízky obsah nekovových inklúzií a morfológie, kontrolu veľkosť a rozloženie. Okrem toho, jednoty a stability tejto ocele sú tiež potrebné. Pružinová oceľ mali mať dobrú kvalitu povrchu (vrátane povrchovej decarburization) a vysokou presnosťou tvaru a veľkosti.