E-mailomcnfuruide@gmail.com

Kontaktuj nás+8613608688156

Hľadať
Banner

Výhody a nevýhody oceľového drôtu z legovanej ocele

Jun 28, 2017

Výhody a nevýhody oceľového drôtu z legovanej ocele
Zváraný oceľový drôt za studena má vysokú pevnosť a tvrdosť, vysokú hranicu pružnosti a únavovú hranicu (najmä hraničnú únosovú medzu) po správnom tepelnom spracovaní alebo vytvrdnutí za studena, avšak výkonnosť pri rezaní je prijateľná, ale zváracie vlastnosti a deformácia za studena odolnosť voči chudnutiu Vzhľadom na vysoký obsah uhlíka sa pri poklese vody ľahko vytvárajú trhliny, takže sa používa kvapkanie kvapalín s dvoma kvapalinami (chladenie vodou chladené), malé časti prierezu pomocou kaleného oleja. Tento typ ocele sa zvyčajne potlačí temperovaním alebo normalizáciou alebo kalením pri použití na povrchu. Používa sa hlavne pri výrobe pružinových a opotrebovaných dielov. Uhlíkovej nástrojovej ocele sa v podstate nepridávajú legujúce prvky z drôtu z legovanej oceľovej ocele, nástrojová oceľ je tiež nízka cena, dobré spracovanie za tepla a chladu, použitie širokého sortimentu ocele. Obsah uhlíka od 0,65 do 1,35% je určený na výrobu oceľových nástrojov. Hustota z drôteného drôtu z legovanej ocele 7,81 g / cm2. Môže sa použiť na výrobu rybárskeho výstroja.
výhoda:
1, môže po tepelnom spracovaní získať vysokú tvrdosť (HRC60 a 65) a dobrú odolnosť proti opotrebovaniu.
2, žíhací stav strednej tvrdosti s dobrou obrobiteľnosťou.
3, jednoduché získavanie surovín, nízke výrobné náklady.
Nevýhodou je:
1, tvrdá tvrdosť je nízka, keď je pracovná teplota nástroja väčšia ako 200 ° C, jej tvrdosť a odolnosť proti opotrebovaniu výrazne klesli.
2, nízka tvrditeľnosť. Kalenie vody úplne kleslo, keď je priemer vo všeobecnosti iba 15 až 18 mm; kalenie oleja sa úplne potlačí, keď je maximálny priemer alebo hrúbka (95% martenzitu) iba 6 mm a ľahko sa praskne.
Tvrdosť a pevnosť drveného drôtu z legovanej ocele je určená hlavne množstvom uhlíka rozpusteného v oceli a zvýšením obsahu uhlíka. Ak množstvo rozpusteného uhlíka presiahne 0,6%, tvrdosť sa po ochladení nezvýši, ale množstvo nadbytku karbidov sa zvyšuje, miera opotrebovania ocele mierne stúpa, zatiaľ čo plasticita, húževnatosť a elasticita sa znižujú. Na tento účel, často v závislosti na použití podmienok a pevnosti ocele, húževnatosť, aby zodpovedali výberu rôznych ocele. Napríklad pri výrobe menšej sily pružinových alebo pružinových dielov si môžete vybrať oceľ s nižším obsahom uhlíka 65. Všeobecne Zliatina z drôtu z legovanej ocele môže byť použitá elektrická pec, plochá pec, výroba kyslíkového konvertora. Vyžaduje sa vysoká kvalita alebo špeciálna kvalita môže byť použitá, keď pec taví spotrebu vákua alebo elektroslag pretavovanie. Hutnícka a prísna kontrola chemického zloženia, najmä obsahu síry a fosforu. S cieľom znížiť segregáciu a zlepšiť ekvivalentný výkon môže byť ingot podrobený vysokoteplotnému žíhaniu (obzvlášť dôležité pre nástrojové ocele). Tepelné spracovanie, eutektoidné oceľové kovanie (valcovanie) teplotné požiadavky (asi 800 ℃), kovanie do materiálu by sa malo vyhnúť po hrubej sieti karbidov zrážok, pod 700 ℃ treba poznamenať, že pomalé chladenie, aby sa zabránilo tepelnému stresu Príčinou trhliny. Tepelné spracovanie alebo tepelné spracovanie, aby sa zabránilo oduševneniu povrchu (obzvlášť dôležité pre pružnú oceľ). Práca za tepla má dostatočný kompresný pomer, aby sa zabezpečila kvalita ocele a využitie výkonu.
Legovaný oceľový drôt ťahaný za studena s protipraskaným, silným nárazovým odporom, vysokou odolnosťou voči opotrebovaniu a príbuznosťou cementu môže zvýšiť pevnosť komponentov, predĺžiť životnosť atď. V posledných rokoch sa postupne pozornosť venuje ochrane vody najmä v na juhu, Často používať studený-z nelegovanej ocele drôt je jedným z bežne používaných výstužových výrobkov, účinok je tiež veľmi významný.Prvý hrať veľmi dobrú podporu, ochranu. Štruktúra ťahaného za studena ťahaného betónu ťahom, ohýbanie, vysoká pevnosť v šmyku, ochrana integrity horského svahu a iné projekty z drôtu z legovanej ocele ťahanej za studena v chaotickom rozdelení drôtu z legovanej ocele ťahanej za studena, je hlavnou úlohou zabraňuje rozširovaniu mikrotrhlín v betóne a blokuje výskyt a vývoj makroskopických trhlín.