E-mailomcnfuruide@gmail.com

Kontaktuj nás+8613608688156

Hľadať

Vývoj technológie spracovania drôtu z ocele

Jul 17, 2017Vývoj technológie spracovania drôtov z ocele

V súčasnosti sa obrábacie zariadenie a výrobná linka mechanického pružného oceľového drôtu vyvíjajú smerom k hĺbke a šírke NC a CNC. Ale s materiálom Spring Steel Wire a niekoľkými novými zmenami má technológia spracovania aj vývoj.

1) vonkajší priemer pružinového oceľového drôtu, rozstupový rozstup a priemer oceľového drôtu premenlivého drôtu (tri zmeny), pružinový oceľový drôt nie je lisovaný. Od vývoja troch meniacich sa pružinových oceľových drôtov bola použitá kužeľová oceľová tyč v CNC sústruhoch, ale výnos a cena nie sú ideálne. Teraz sa mení na vykurovanie, ktoré dokáže ovládať rýchlosť valca a ťažnú silu, získať tvar kužeľa a uhasiť ho odpadovým teplom.

2) dutá stabilná pružinová oceľová tyč je vyrobená z nízkouhlíkovej oceľovej dosky z bóru.

3) torzná tyč využíva oceľ s vysokou čistotou 45 a vysoká tvrdosť a väčšie reziduálne stláčacie napätie sú dosiahnuté vysoko frekvenčným kalením, čím sa zlepšuje životnosť únavy a schopnosť odolávať uvoľneniu.

4) široko používané elektronické výrobky, Spring Steel Wire sa v podstate používa na razenie a automatické ohýbanie. V súčasnosti sa vyvíja hlavne kompozitné materiály.

(1) proces tvárnenia za studena z oceľového drôtu

1) proces tvárnenia za studena je jednorazová schopnosť automatizácie. Stroj na tvarovanie za studena dosiahol výšku 12 stôp. V rozsahu (0,3 ~ 14) mm oceľového drôtu, v podstate vo forme 8 tvarovacích nástrojov raz vytvorené. Súčasný smer vývoja zariadenia na tvárnenie procesov: hlavným vývojovým trendom je zlepšenie rýchlosti tvárnenia zariadenia, konkrétne efektívnosti výroby. Zlepšiť trvanlivosť zariadenia zvýšením presnosti častí zariadenia a posilnením účinku tepelného spracovania. Na zväčšenie snímača dĺžky a laserového diaľkomeru sa CNC tvárniaci stroj automaticky zatvára na kontrolu výrobného procesu.

2) spôsob spracovania za studena. V súčasnej dobe je veľká pružinová špirálová pružinová špirálová pružinová pružinová pružina, maximálna špecifikácia môže dosiahnuť 20 mm, = 2000 MPa a pomer navíjania je 5. Proces vytvárania za studena miniatúrneho pružného oceľového drôtu a výstredného pružinového oceľového drôtu je stále obmedzené.

(2) proces tvárnenia za studena oceľového drôtu

1) rýchlostná kapacita procesu tvárnenia za tepla. V súčasnosti má Čína iba stroj na navíjanie hriadeľov CNC2 v tvare (9 ~ 25) mm a maximálna rýchlosť je 17 kusov za minútu. Rozdiel je väčší ako v rozvinutých krajinách.

2) riadiaca schopnosť veľkého procesu tvárnenia za tepla z oceľového drôtu. Kvôli jedinému stroju na navíjanie za tepla CNC2 je riadenie tvaru menšie ako tri smery a jeho presnosť je nízka. A neexistuje automatický riadiaci a nastavovací mechanizmus otáčania tyče, takže procesná úroveň a schopnosť horúcich cievok z oceľového drôtu je nízka. Preto je aj presnosť pružinového oceľového drôtu a hladina oxidácie povrchu a dekarbonizácie nižšia.