E-mailomcnfuruide@gmail.com

Kontaktuj nás+8613608688156

Hľadať
Banner

Aký je rozdiel medzi drôtom z nehrdzavejúcej ocele a pružinovým oceľovým drôtom?

Oct 11, 2017

Pevnosť uhlíkového pružinového drôtu môže dosiahnuť 2000-2500mp, ktorá sa môže použiť ako pružina a môže byť tiež použitá na výrobu oceľového drôtu s povlakom fosfátovaného mangánom a tak ďalej. Sila pevného drôtu je zvyčajne 1200-1500MPA, nižší ako drôt z uhlíkovej ocele, ale antikorózna odolnosť z drôtu z nehrdzavejúcej ocele je vynikajúca.

Pružina sa používa v oblasti pružnosti. Po vyložení musí byť pružina vrátená do pôvodnej polohy. Čím je plastická deformácia menšia, tým lepšia. Oceľový drôt by preto mal mať vysoký limit pružnosti, medzu klzu a pevnosť v ťahu.

Čím vyšší je pomer, tým je hranica pružnosti tesnejšia k pevnosti v ťahu a tým vyššia je využiteľnosť sily, tým silnejšia je sila pružiny.

Pružina, spoliehajúca sa na elastickú deformáciu, aby absorbovala energiu nárazu, takže pružinový drôt nemusí mať veľmi vysokú plastickosť, ale je prinajmenšom schopný odolávať tvorbe pružiny z plastu, húževnatosti a dostatočnému na to, aby vydržal energiu nárazu.

Pružina je zvyčajne dlhá práca pri striedavom strese, takže má vysokú únosovú hranicu a dobrú odolnosť proti tečeniu a oddychu.

Pružina použitá v konkrétnom prostredí bude mať tiež zvláštne požiadavky na oceľový drôt. Napríklad pružina používaná v korozívnom médiu musí mať dobrú odolnosť proti korózii.

Pružina používaná v presnom prístroji by mala mať dlhodobú stabilitu a citlivosť, nízkoteplotný koeficient, vysoký kvalitatívny faktor, malý efekt a modul konštantnej elasticity.

Pracovná pružina v podmienkach s vysokou teplotou je potrebná na udržanie dostatočného pružného limitu a dobrého odolnosti proti dotvarovaniu pri vysokej teplote.